Rreth Bocas Bali

placeholder

Elegancë e pakrahasueshme rastësore

Qëllimi ynë është që çdo mysafir që viziton Bocas Bali të ndihet i vlerësuar, si në shtëpinë e tij dhe të ketë një nga përvojat më të mira të jetës së tyre.

madhështor

Vendndodhja e ishullit privat të detit të Karaibeve

Bocas Bali u krijua për të qenë destinacioni më i mirë i pushimeve luksoze të butikut në botën perëndimore. Ju nuk keni më nevojë të udhëtoni në Bora Bora, Tahiti ose Maldive për të përjetuar një pushim ekzotik në ishull privat me vila mbi ujë në këmbë. Është po aq e thjeshtë sa një fluturim direkt tre-orësh nga Miami në Panama City Panama, një fluturim rajonal një orë në Bocas Del Toro dhe një udhëtim me varkë pesëmbëdhjetë minuta për në Bocas Bali.

madhështor

Pronë

Ishulli Frangipani ka nëntë hektarë tokë të thatë, mbi tetëdhjetë hektarë rizoforë dhe 3.1 milje vijë bregdetare e cila është e përkryer për kajak. Të krijuara në Bali, Indonezi, vilat tona me porosi mbi ujë dhe restoranti 100-vjeçar i Elephant House u dërguan në gjysmë të rrugës nëpër botë. Ne zgjodhëm këtë stil resorti për shkak të adhurimit tonë për arkitekturën balineze, dizajnin e brendshëm dhe gdhendjet e bukura të drurit dhe gurit. Klubi ynë, i mbiquajtur Kolonada, është qendra e aktivitetit në Bocas Bali dhe përfshin The Coral Café, një pishinë tërheqëse 70 këmbësh me ujë të ëmbël, palestër dhe spa.

E paharrueshme

Përvoja e kuzhinës

Për shumë nga mysafirët tanë ushqimi ynë është pika kryesore e përvojës së Bocas Bali. Shefi ekzekutiv Joseph Archbold do t'ju befasojë me pjata të këndshme nga e gjithë bota me një ndryshim të lehtë panamez.

simpatik

Qyteti Bocas vetëm 15 minuta larg

Bocas Bali është i vetmi vendpushim mbi ujë në botë që ka një qytet të gjallë ishull brenda syve dhe një udhëtim të shkurtër me varkë larg. Qyteti i Bocas është qendra e aktivitetit në një grup ishujsh ku "makinat" janë varka shumëngjyrëshe panga dhe "rrugët" janë rrugët ujore midis ishujve. Mendoni për Key West në vitet 1960, Bocas Town ka mbi gjashtëdhjetë bare dhe restorante dhe më shumë biçikleta se makina.

Rastësor

hijeshi

Scott Dinsmore shpiku frazën "elegancë rastësore" kur operonte hotelin tonë simotër El Castillo në Kosta Rika. Bocas Bali është padyshim butiku më elegant në Amerikën Qendrore dhe Jugore; megjithatë, ajo është çdo gjë, por mbytës. Kultura jonë e resortit është e rastësishme dhe një ndjenjë e të qenit në shtëpi në parajsë.

mjedisin

I qëndrueshëm

Ne ndërtuam të gjithë infrastrukturën e Bocas Balit me fuqi punëtore vendase panameze. Në fakt, ne punësuam më shumë se 60 punëtorë panamezë gjatë vitit 2019. Bocas Bali është 100% jashtë rrjetit. Ne përdorim energjinë diellore, ujin e pastruar të shiut dhe një sistem për trajtimin e ujërave të zeza miqësore me mjedisin, i krijuar posaçërisht për një ishull rizoforë. Kemi kryer dy studime mjedisore për t'u siguruar që jemi të sjellshëm me mangrovën dhe kujdesemi për ujërat e tij të pastër kristal. Ne gjithashtu ndërtuam dhe vendosëm ndërtesat tona mbi ujë në zona specifike për të shmangur ndërhyrjen me koralet që rrethojnë ishullin tonë privat.