Darka dhe kokteje All Inclusive

"Ushqimi është simbol i dashurisë kur fjalët janë të pamjaftueshme." – Alan D. Wolfelt

Në Bocas Bali, ne besojmë se ushqimi i bashkon njerëzit në kaq shumë nivele. Menuja jonë e përpunuar me përpikëri dhe specialet e përditshme janë të gjitha të bëra nga mishrat më të mirë të zgjedhur me dorë, ushqim deti direkt nga deti dhe perime dhe përbërës të freskët organik. Të gjitha ushqimet dhe pijet premium përfshihen në përvojën tuaj në Bocas Bali.

Restoranti i darkës mbi ujë në Elephant House dhe The Coral Café përmbajnë pjata nga e gjithë bota me theks te ushqimet e detit dhe një prekje delikate të Panamasë. Ne ofrojmë gjithashtu artikuj të menusë të frymëzuar nga kuzhina lokale e Bocas Del Toro. Ambienti elegant i restorantit tonë qindravjeçar të Elephant House me trarët e tij madhështorë prej druri dhe flladin e vazhdueshëm të detit ju transportojnë në një botë tjetër. Coral Café pranë pishinës është një mjedis i gëzuar në afresk për një mëngjes, drekë dhe ushqime të lehta.

Shefi ekzekutiv i Bocas Bali, Joseph Archbold - një vendas i Bocas Del Toro dhe yll në rritje - është i njohur për sjelljen e përsosmërisë së kuzhinës në ishuj nga përvoja e tij në gatim jashtë vendit. Shefi Archbold studioi me Le Cordon Bleu në Panama në La Universidad Interamericana përpara se të vazhdonte përvojën e tij në restorantet me yje Michelin si Le Grand Vefour me shefin Guy Martin në Paris. Shefi Archbold ka gjithashtu përvojë gatimi në Kosta Rika, Key West, Miami, Tampa dhe disa nga restorantet më të mira franceze në Panama City, Panama. Ai gjithashtu zotëron restorantin Octo në Bocas Town.

Menyja

Ne jemi të kënaqur të akomodojmë çdo dietë të veçantë ushqimore, duke përfshirë pa gluten dhe koeliak, pa qumësht dhe pa laktozë, vegjetariane, vegane, paleo, kosher, alergjitë ndaj arrave dhe kikirikut, alergjitë ndaj peshkut dhe butakeve dhe çdo tjetër me të njëjtin kujdes dhe vëmendje ndaj shije dhe përsosmëri kulinare si artikujt e menusë tonë.

Mëngjesi

Në The Coral Café ose dërgohet në vilën tuaj
kontinental

Zgjedhja e bukës
Gjalpë dhe reçel sezonal të bërë vetë
kos
granola
Lëng frutash të freskëta
Aaji dhe kafja

Ishulli Bocas

Bukë e pjekur e kokosit vendas (ëmbëlsira Johnny)
Zarzavate ishullore të zbehura me vezë të ziera, holandeze e pjekur
Lëng frutash tropikale
Aaji dhe kafja

amerikan

Pancakes me shurup panje
Proshutë krokante
Kafe kafe
Vezët në mënyrën tuaj
Gjalpë dhe reçel sezonal shtëpiak
Lëng frutash të freskët
Aaji dhe kafja

e gjelbër

Tas me gojëmjaltë
Lëng jeshil (fruta dhe perime)
Aaji dhe kafja

Të gjitha të përfshira në çmimin e natës

drekë

Në The Coral Café ose dërgohet në vilën tuaj
Supë e ditës

Një shumëllojshmëri supash të bëra me perime më të freskëta dhe me origjinë vendase
(Thjerrëza, kungull, brokoli)

Sallatë me perime të pjekura

Me Quinoa

Patëllxhan i pjekur i marinuar

Me perime të stinës, quinoa, qiqra krokante, djathë dhie të freskët dhe salcë rigon lime

Sallatë e gjelbër koral

Zarzavate me gjethe, domate qershi, kastraveca, qepë të kuqe, krutona me erëza Journey cake dhe vinegrette mustardë me mjaltë Dijon

Veggie Island Burger

Petë me fasule të zeza, sallatë me spinaq, majonezë e tymosur, patate të skuqura të prera me dorë

Cheeseburger koral

Patty viçi, djathë çedër, turshi të bëra vetë, patate të skuqura të prera me dorë

Peshku dhe patatinat e Karaibeve

Peshk i skuqur në brumë birre, patate të skuqura delli me kripë kerri dhe barishte kopshti aioli

Koktej karavidhe

Me salcë kokteji nga frutat e pasionit, borziloku spanjoll, turshi kajote dhe delli

Tacos me ton të pjekur

Lëvozhgë e fortë Tortilla misri, ton i pjekur, sallate lakër, pineapple pico de gallo

Karkaleca në salcë hudhre Makarona

Linguini me salcë karkalecash hudhër, pimentos të pjekur, ullinj kalamata, djathë parmixhano të rruar

Puding Bukë Luiziana

Puding buke me banane dhe rum

Trajton panamez
  • Shqeme cocada, manjar y queso blanco
  • Michila espuma me xhenxhefil të ëmbëlsuar
  • Çokollatë / Oriz ngjitës me bar limoni
Të gjitha të përfshira në çmimin e natës

Snacks pasdite

Në The Coral Café ose dërgohet në vilën tuaj
Patate të skuqura dhe dips

Perime me rrënjë tropikale, me perime sezonale (humus, baba ganoush)

Patate të skuqura të prera me dorë

Me zgjedhjen e salcës

Ceviçe e ditës

Peshku, ushqimi i detit, ose perime ceviche, gjethe delli me erëza

Skewers Teppanyaki

Pulë, perime ose karkaleca

Kalamarë krokante

Me aioli hudhër

Pjatë me kartona

Karburante, djathë, perime të marinuara, ullinj, bukë

Verrine torte me limon

Gjizë limoni, crumble dhe Chantilly

scones

Me thumba kakao dhe të servirur me reçel

Të gjitha të përfshira në çmimin e natës

Shembull i menusë së darkës

Në shtëpinë e elefantit ose dorëzuar në vilën tuaj

Pllaka të vogla

Gorengan

Frymëzuar nga ushqimi indonezian i rrugës, një fërgim perimesh i shërbyer me salcë tamarindi të ëmbël dhe të thartë

Havjar patëllxhani me Naan

Me qepë balsamike të karamelizuara dhe djathë feta

Roleta Tuna Chaya

Tun me perime të mbështjellë me gjethe Chaya me një chutney mango

Oktapod i pjekur

Oktapod i marinuar me erëza, me pure otoe dhe supreme portokalli

Mish pule

Skelat e pulës të servirura me bok choy në salcë satay

Veloute thjerrëza karavidhe

Supë kadifeje me thjerrëza me karavidhe dhe vaj të kalitur me achiote

pjatë kryesore

Lulelakër e pjekur

Lulelakra e pjekur ne furre e servirur me humus panxhari me salce vierge

Karri pule

Kari i pulës në stilin Karaibe me perime dhe qumësht të freskët kokosi, i shërbyer me oriz të bardhë

Rizoto karavidhe

Me gjalpë miso dhe djathë parmixhano

Tenderloin e viçit

Shërbehet me një pure patate kremoze, perime të pjekura dhe një salcë kërpudhash shitake me djathë blu

Ëmbëlsirë

Pisang goreng

Banane të pjekura me një salcë karamel

Ananas i pjekur

Me crumble kokosi dhe servirur me krem ​​anglaise

Të gjitha të përfshira në çmimin e natës

Dy Bare

Pije

uiski

Johnnie Walker Black
Fuçi e vetme e Jack Daniel
Marku i Krijuesit
Glenfiddich 12
Buchanan's Deluxe
Macallan 12
Supë majmuni

rum

Abuelo 7
Abuelo 12
Rezerva Diplomatike
Diplomatic Mantuano
Carta Vieja Blanco
Carta Vieja 8
Carta Vieja 18 Gota e Artë

vodkë

Patë gri
Ketel Një
Titos

xhin

Tanqueray
Tanqueray nr. 10
Safiri Bombaj
Të Hendrick-ut

tekila

Kafeneja Patron
Milagro Anejo
Milagro Reposado

Aperitive

Campari
Martini Rosso
Martini Bianco
Martini Rosato
Disaronno
Aperol

Konjak

Hennessy VSOP
Hennessy vs

lutem

Cointreau
Grand-Marnier
Kahlua
Bejli
Kuracao blu
Frangelico
Pije qershie
Malibu
Jagermeister
St Germain
amarula
Kwai Feh Lychee
Pije 43

Cachasa

Cachasa 61

Të gjitha të përfshira në çmimin e natës

verë

Verë e kuqe

Lapostolle Cabernet Sauvignon
Lapostolle Merlot
Catena Malbec
Navarro Correa Pinot Noir
Luca Pinot Noir
Luca Syrah
El Enemigo Bonarda
Protos Crianza

Verë e Bardhë

Piccini Pinot Grigio
Tarapaca Gran Reserva Chardonnay
Santa Catalina Reserva Chardonnay
Lapostolle Sauvignon Blanc
B&G Chablis

Verë Rosé

B&G Rosé

Të gjitha të përfshira në çmimin e natës