Kontaktoni Bocas Bali

placeholder

Na dërgoni një mesazh

Kjo faqe mbrohet nga reCAPTCHA dhe Google Politika e Privatësisë Kushtet e Shërbimit zbatohen.

Contact Info

Bocas Bali
Ishulli Frangipani
Bocas Del Toro, Panama

Lokacioni

Bocas Bali ndodhet në ishullin Frangipani, një ishull privat në Detin e Karaibeve brenda arkipelagut Bocas Del Toro. Jemi një shëtitje me varkë 10 deri në 15 minuta nga Bocas Town.

Arritja këtu

Aeroporti i vogël i Bocas Del Toro është 10 minuta në këmbë ose dy minuta me taksi nga zona e qendrës së qytetit. Bocas Bali zakonisht merr mysafirë në Divers Paradise Boutique Hotel në qendër të qytetit Bocas. Megjithatë, ne mund t'ju marrim në një bankë tjetër nëse dëshironi. Nga atje, është një shëtitje me varkë 10 deri në 15 minuta për në vendpushimin tonë të qetë.

Bocas Del Toro Via Panama City, Panama (Rekomandohet)

Nëse merrni një fluturim herët në mëngjes, zakonisht mund të arrini në Bocas Del Toro brenda një dite nga SHBA. Nëse po udhëtoni nga Evropa, mund t'ju duhet të kaloni një natë në qytetin e Panamasë ndërmjet fluturimeve. Fluturimi rajonal për në Bocas Del Toro nuk është i disponueshëm në faqet e rezervimeve në internet. Ju do të duhet të rezervoni këtë fluturim www.AirPanama.com.

Fluturimi juaj për në Aeroportin Ndërkombëtar Tocumen (PTY) në Panama City duhet të arrijë jo më vonë se ora 2:35 për të arritur në Bocas Del Toro brenda një dite. Kjo lejon një orë nga momenti i uljes për të përfunduar doganën, për të mbledhur bagazhet dhe për të marrë një taksi. Është 40 minuta me makinë deri në Aeroportin Rajonal Albrook (PAC) dhe do të keni rreth një orë përpara fluturimit tuaj 50-minutësh për në Bocas Town. Kjo supozon se ju keni rezervuar fluturimin në 5:15 pasdite në Air Panama për në Bocas Town.

Ndërsa dilni nga zona e bagazheve, taksitë do të jenë të disponueshme. Thjesht tregoni atyre se do të dëshironit të shkoni në aeroportin Albrook. Zakonisht është 30 minuta me makinë në varësi të trafikut. Shoferët e taksive janë përgjithësisht miqësorë dhe do të paguajnë 30-40 dollarë dollarë. Sigurohuni që të pranoni një shumë përpara se të hyni në taksi. Ju do të keni nevojë për para në dollarë amerikanë; ata nuk marrin karta krediti. (I gjithë transporti tokësor është i përfshirë në paketat tona)

Fluturimi 50-minutësh nga Aeroporti i Brendshëm Albrook (PAC) në Aeroportin Bocas Del Toro (BOC) duhet të rezervohet drejtpërdrejt përmes Air Panama (www.AirPanama.com.) Nëse përdorni një sajt rezervimi në internet dhe caktoni BOC si destinacionin tuaj, ai nuk do të tregojë asnjë fluturim të disponueshëm.

Air Panama kryen katër fluturime në ditë, shtatë ditë në javë nga Albrook në Bocas Del Toro. Këto katër kohë fluturimi janë 6:30, 9:00, 2:00 dhe 5:15. Mesatarisht, fluturimet 220 dollarë për biletë vajtje-ardhje. Air Panama ju kërkon të mbërrini dy orë para nisjes, por ne zbulojmë se mjafton një orë para nisjes.

Mund të rezervoni lehtësisht një hotel në Panama City nëse nuk mund të arrini në Bocas Del Toro brenda një dite. Ne madje rekomandojmë që të kaloni një ose dy netë në Panama City nëse koha e lejon. Casco Viejo është zona jonë e preferuar; është vetëm rreth 10 minuta nga Albrook dhe 30 minuta nga Tocumen me taksi. Casco Viejo është një pjesë e gjallë dhe historike e qytetit të Panamasë me bare, pazare dhe restorante në çati. Është më e shtrenjtë se qyteti, por ia vlen përvoja. 

Përveç Casco Viejo, shumë hotele luksoze në qytetin e Panamasë kushtojnë një pjesë të çmimit që prisni të paguani në një qytet të madh. Nuk është e pazakontë të gjesh një çmim të volitshëm prej më pak se 100 dollarë në natë për një hotel të bukur në zemër të qytetit.

Bocas Del Toro Via San Jose, Kosta Rika

Zakonisht duhen dy ditë kur udhëtoni nga SHBA ose Evropa përmes Aeroportit Ndërkombëtar Juan Santamaría (SJO) në San Jose Kosta Rika për në Aeroportin Bocas Del Toro (BOC). Dy linja ajrore rajonale ofrojnë fluturime 50-minutëshe midis San Jose dhe Bocas Del Toro. Njëra është Skyway www.skywaycr.com  dhe e dyta është Aerobell www.aerobell.com.