Arratisja luksoze në ishullin privat të Panamasë

Arratisja luksoze në ishullin privat të Panamasë

Rihapet në shtator

“Të jetosh është gjëja më e rrallë në botë. Shumica e njerëzve ekzistojnë, kjo është e gjitha.” - Oscar Wilde

Arkitekti Andres Brenes, i njohur më së shumti për projektimin e hotelit më seksi në botë, ka krijuar një tjetër kryevepër joshëse. Brenda pamjes së qytetit të gjallë të Bocas në Bocas Del Toro, Panama, shtrihet një arratisje e jashtëzakonshme e frymëzuar nga Balinese mbi ujë, Nayara Bocas del Toro, e cila rivalizon vendpushimet më të lë pa frymë në botë. Pritësi karizmatik i resortit tonë Scott Dinsmore siguron një përvojë të ngrohtë dhe të paharrueshme për mysafirët tanë, të cilët shijojnë përzierjen tonë të rrallë të spontanitetit informal në një mjedis elegant të Karaibeve.

Përfytyruar

Plazhi i Parë Ajror në Botë

Ndërtuar mbi ujë në shkopinj

Hiqni dorë nga shëtitorja e gjerë drejtpërsëdrejti në plazhin Kupu-Kupu, ku shfaqet së shpejti i famshëm Tipsy Bar. Thith diellin dhe flladin dhe sigurohu që të përjetosh shkallët e ngjashme me pishinën që të çojnë në ujërat e përhershme të ngrohta kristal të Karaibeve për një notim pasdite.
Dreamndërrimtar

Strehim

Vila me ujë

Mysafirët tanë shijojnë 1,100 metra katrorë të jetesës spektakolare në afresk, të mbështetur mbi shtylla mbi detin Karaibe. Përveç një pishinë private dhe tarracë, çdo vilë përmban një krevat mbret me rroba të shtrenjta dhe një murale elegante me gurë sapuni të gdhendur me dorë. Në stilin tradicional balinez, artistët i kushtuan mbi 1,000 orë gdhendjes së çdo vile të mobiljeve prej druri dru tik.
bujar

Ushqim & Kokteje

Dy restorante

Përvoja juaj e ngrënies në The Elephant House dhe The Coral Café heq dorë nga çmimet tradicionale gjithëpërfshirëse në favor të përbërësve vendas, të freskët të fermës dhe ushqimeve të detit rajonal, me burim nga peshkatarët e Bocas. Frymëzuar nga sera jonë në vend, mjeshtrat tanë të shefit të kuzhinës pjata novatore për çdo vakt.
Pa mbarim

Aktivitete

Gjera per te bere

Notoni ose snorkeloni direkt nga vila juaj mbi ujë. Ose eksploroni ujërat e Karaibeve që rrethojnë ishullin tonë nëpërmjet kajakut ose paddleboard. Për një përvojë të izoluar snorkeling, ishulli i vogël përballë vilave pret jetë detare të lë pa frymë. Ujërat cerulean të Nayara Bocas del Toro janë të ngrohta gjatë gjithë vitit. Por nëse preferoni ujin e ëmbël mbi ujin e kripur, pishina jonë mahnitëse e klubit është një vend i qetë për t'u bërë banja dielli.

EXCLUSIVE

Shërbimi ajror i përditshëm VIP i Nayara Bocas del Toro

Panama City në dhe nga Bocas Town
Fluturime 45 minutash

Duke filluar nga 1 janari 2023, mysafirët e Nayara Bocas del Toro tani mund të shijojnë një lidhje udhëtimi pa probleme me mbërritjen e tyre ndërkombëtare në Aeroportin Tocumen direkt në aeroportin Bocas del Toro në King Air 200 të dedikuar për 8 pasagjerë. Ne operojmë shtatë ditë në javë dhe orari ynë i fluturimeve është si më poshtë:

9:30 e mëngjesit çdo ditë - Bocas Town në aeroportin Tocumen në Panama City duke mbërritur në orën 10:15
4:00 pasdite çdo ditë - aeroporti Tocumen në Panama City në qytetin Bocas duke mbërritur në 4:45 pasdite

Shërbimi ynë VIP Meet & Assist është i disponueshëm për ardhjet ndërkombëtare

elegant

Art dhe Dizajn Arkitekturor

Me tone të pasura balineze

Një ishull i vogël privat në Bocas Del Toro mund të jetë vendi i fundit që do të prisnit të përjetoni arkitekturë mahnitëse të përmirësuar nga murale me gurë sapuni të gdhendura me dorë dhe një vepër arti natyrore me rrënjë sheqeri prej dy tonësh që zbukuron oborrin afresk me dysheme mermeri. Për ata që e duan artin - presin shumë surpriza.
Environmental

Qëndrueshmëria

Mbrojtja e shkëmbinjve tanë koralorë

Ne jemi të pasionuar për të ruajtur bukurinë natyrore të ishullit tonë privat dhe ujërave të tij. Nayara Bocas del Toro është 100% jashtë rrjetit. Pellgjet e ujëmbledhësve ruajnë 55,000 gallona ujë shiu për të siguruar të gjitha nevojat tona për ujë të ëmbël të pastruar. Dhe dielli gjeneron energjinë tonë elektrike në formën e energjisë diellore.

Të paraqitura në: