Луксузно бегство од приватен остров во Панама

Луксузно бегство од приватен остров во Панама

Повторно се отвора во септември

„Да се ​​живее е најретката работа на светот. Повеќето луѓе постојат, тоа е сè“. - Оскар Вајлд

Архитектот Андрес Бренес, најпознат по дизајнирањето на најсекси хотелот на светот, создаде уште едно заводливо ремек дело. Пред очите на раздвижениот град Бокас во Бокас Дел Торо, Панама, се наоѓа извонредното бегство преку вода инспирирано од Балијци, Најра Бокас дел Торо, кое им конкурира на највозбудливите одморалишта во светот. Харизматичниот домаќин на нашето одморалиште Скот Динсмор обезбедува топло, незаборавно искуство за нашите гости, кои уживаат во нашиот редок спој на неформална спонтаност во елегантен амбиент на Карибите.

Имагинативен

Првата воздушна плажа во светот

Изграден над водата на стапчиња

Чекорете од пространата патека директно на плажата Купу-Купу, во која се наоѓа наскоро познатиот Tipsy Bar. Впијте го сонцето и ветрето и погрижете се да ги искусите скалите како базен што водат до вечно топлите кристално чисти води на Карибите за попладневно капење.
Сонувачки

Сместување

Вили за вода

Нашите гости уживаат во спектакуларно живеење на 1,100 квадратни метри, почивајќи се на потпорници над Карипското Море. Во прилог на приватен базен и тераса, секоја вила располага со крал кревет со раскошни постелнини и елегантен рачно врежан мурал од сапуница. Во традиционален балиски стил, уметниците посветија повеќе од 1,000 часа на резбање на мебелот од тиково дрво на секоја вила.
раскошна

Јадење и коктели

Два ресторани

Вашето јадење во „The Elephant House“ и „The Coral Café“ се откажува од традиционалната сеопфатна храна во корист на локални, свежи состојки за фарма и регионални морски плодови од рибарите од Бокас. Инспирирани од нашата стаклена градина на самото место, нашите мајстори на главниот готвач иновативни јадења за секој оброк.
Бесконечно

активности

Што да се прави

Пливајте или нуркајте директно од вашата надводна вила. Или истражете ги водите на Карибите кои го опкружуваат нашиот остров преку кајак или лопатка. За затскриено искуство со нуркање, малиот остров директно спроти вилите е домаќин на неверојатен морски живот. Серулеанските води на Најара Бокас дел Торо се топли во текот на целата година. Но, ако претпочитате слатка вода наместо солена вода, нашиот прекрасен базен во клуб е спокојно место за сончање.

ЕКСКЛУЗИВ

Најара Бокас дел Торо Дневен ВИП воздушен сервис

Панама Сити до и од Бокас Таун
Летови од 45 минути

Почнувајќи од 1 јануари 2023 година, гостите на Најара Бокас дел Торо сега можат да уживаат во беспрекорна врска за патување по нивното меѓународно пристигнување на аеродромот Токумен директно до аеродромот Бокас дел Торо на нашиот King Air 200 наменет за 8 патници. Работиме седум дена во неделата и нашиот распоред на летови е како што следува:

9:30 часот дневно - Бокас Таун до аеродромот Токумен во Панама Сити пристигнување во 10:15 часот
4:00 дневно - аеродромот Токумен во Панама Сити до Бокас Таун пристигнување во 4:45 часот

Нашата услуга VIP Meet & Assist е достапна за меѓународни пристигнувања

Елегантен

Уметност и архитектонски дизајн

Со богати балиски подтонови

Мал приватен остров во Бокас Дел Торо може да биде последното место каде што би очекувале да доживеете неверојатна архитектура подобрена со рачно врежан мурали од сапунски камен и природно уметничко дело од два тона шеќерен корен кој го краси дворот со мермерни подови. За оние кои ја сакаат уметноста - ги очекуваат многу изненадувања.
Животната средина

Одржливост

Заштита на нашите корални гребени

Ние сме страсни за зачувување на природната убавина на нашиот приватен остров и неговите води. Најара Бокас дел Торо е 100% попуст од гридот. Сливовите складираат 55,000 галони дождовница за да ги обезбедат сите наши потреби за прочистена слатка вода. И сонцето ја генерира нашата електрична енергија во форма на сончева енергија.

Избрана во: